Krivan kalnas

  • Krivan
  • Krivan
  • Krivan
  • Krivan
  • Krivan
  • Krivan
  • Krivan

Krivan kalnas

Krivan‘as – vienas aukščiausių Tatrų viršūnių, kalnas esantis 2493,7 m (pagal topografinio žemėlapio duomenis) aukštyje virš jūros lygio. Šis kalnas - Slovakijos nacionalinis pasididžiavimas ir šalies simbolis.

Mūsų žygis į Krivan kalną prasidėjo nuo Štrbske Pleso miestelio, pasirinkus raudoną (Tatranska magistrala) pėsčiųjų trasos markiruotę. Pasivaikščiodami iki Jamske Pleso užtrukom apie 50 min. Nuo Jamske Pleso keičiam pėsčiųjų tako markiruotę į mėlyną spalvą ir pradedam po truputį kilti į kalną, kartais sustodami ir vandens atsigėrimui, pailsėjimui. Po poros valandų kopimo nuo Jamske Pleso, pasiekiam 2200 m aukštį, kur sutinkam grupę garbingo amžiaus žmonių besiruošiančių paskutinei atkarpai iki Krivan kalno viršūnės. Būtent šioje vietoje jungiasi mėlyna ir žalia trąsos. Būtent žaliąja trasa mes nusileidinėsim grįždami atgal, bet prieš akis paskutinė kopimo atkarpa: Mažasis Krivan (2334,5 m) ir Krivan viršūnė. Čia ir prasidede visas įdomumas: grandinių nėra, nors pagal Aukštųjų Tatrų trasas jau kaip ir turėtų būti, nes lipantiems pirmą kartą tikrai jauduliuko buvo: ir stačių palipimų, ir nepatogių uolėtų išsikišimų, ir sunkiai prasilenkiamų trasos atkarpų. Jau nekalbant apie vaizdus, kurie atsiveria prasisklaidžius debesims...Vienoje kalnagūbrio pusėje ežeriukai, kitoje – kiek tik akis užmato vaizdingi slėniai. Su keliais, o gal keliolika sustojimų pasiekiam Krivan‘o viršūnę, suvalgom po sumuštinį, kelios foto ir leidžiamės atgal, nes dar laukia tiek pat kelio nusileidžiant.

Visas maršrutas užtrunka 9.30 val. (galima ir greičiau, jei leistumėmės tuo pačiu keliu, kuriuo atėjom). Labai gražus, ne pats lengviausias, įdomus ir vaizdingas kopimas, tačiau nerekomenduojama kopti pirmą dieną po ilgos kelionės.