Chamonix

  • pagrindine
  • Chamonix
  • IMG_9596

Chamonix

Šamoni – 1741 metais šį miestelį atrado Anglijos aristokratai, kurie lankėsi miestelyje ir aplink jį buvusiuose ledynuose. Šis miestelis 1924 metais tapo žiemos Meka, nes tais metais jame vyko pirmosios žiemos Olimpinės varžybos. Šiais laikais Šamoni yra svarbus susisiekimo taškas tarp Italijos ir Prancūzijos per Monblano tunelį. Tai puiki vieta iš kurios vasarą galite rasti daug pėsčiųjų trasų po kalnus, o žiemą Šamoni tampa vienu garsiausiu slidinėjimo kurortų.

Tiek pačiame miestelyje, tiek aplink jį yra puikiai išvystyta infrastruktūra tiek vasaros, tiek žiemos turizmui su gausybe užsiėmimų: vasarą nuo pėsčiųjų žygių po kalnus ar alpinizmo iki parasparnių skraidymo ar jodinėjimo žirgais ir žiemą nuo lipimo į kalnus, ar važinėjimo šunų kinkiniais iki atrakcionų parkų.

Mums keliaujant Šamoni apylinkėmis, keli mūsų komandos nariai negalėjo įveikti dienos žygių pėsčiomis, tai traukinių ir keltuvų pagalba sutartoje vietoje kalnuose mūsų bendražygiai atsirasdavo pirmiau mūsų. Mums atėjus į sutartą vietą, jie jau žinodavo ar skani kava, ar verta prisėsti užkasti 🙂